Analiza Wyposażenia Techniczego Sklepów Wraz z Inwentaryzacją
Ogólnokrajowy sprzedawca produktów „zrób to sam” chciał przekształcić dział przeciwpożarowy w 300 sklepach. W tym celu konieczne było zebranie szczegółowych danych oraz rysunków o obecnym wyposażeniu technicznym i układzie tej sekcji.
REQUIREMENT
Klient podjął współpracę z firmą RGIS, której zadaniem było przeprowadzić analizę działu przeciwpożarowego. Klient miał następujące wymagania:
- Zebrać dokładne dane ze wszystkich 300 sklepów w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.
- Ustalić jakie wyposażenie techniczne jest dostępne w poszczególnych sklepach.
- Określić obecny układ działu przeciwpożarowego w każdej placówce.
- Uaktualnić plany sklepów, które już przeszły przebudowę, aby upewnić się, że wszystkie instalacje są wykonane prawidłowo.
SOLUTION
Firma RGIS zrealizowała następujące czynności:
- Zapewniła od 8 do 10 kompetentnych audytorów z różnych regionów Wielkiej Brytanii. Inspekcje trwały mniej więcej 1-2,5 godziny w każdym sklepie i każdy audytor sprawdził od 2 do 3 sklepów dziennie.
- Zweryfikowanie i zaktualizowanie wszystkich elementów na obecnym planie klienta np.: przeszkody architektoniczne, które istnieją w danym oddziale (kolumny, rury spustowe i klimatyzacja), gniazdka elektryczne, oświetlenie, system zraszający, wymiary i usytuowanie półek/stojaków oraz stref promocyjnych.
- Audytorzy zarejestrowali również inne elementy wyposażenia np. maksymalne obciążenie półek, jak również odstępstwa, które mogłyby utrudnić instalacje nowego systemu.
- Audytorzy zrobili zdjęcia nietypowych elementów np. wnęk oraz ogólnego wyglądu działu podczas prowadzenia przeglądu i dostarczyli je do klienta.
- Analiza została uzupełniona o rysunki techniczne (CAD) przygotowane przez zespół SLS z firmy RGIS.
- Elementy rysunków były przygotowane zgodnie z wcześniej ustalonymi wymaganiami klienta, a kontrola jakości została wykonana przy użyciu dedykowanych narzędzi.
RESULTS
Poprzez współprace z firmą RGIS, ogólnokrajowy sprzedawca produktów „zrób to sam” otrzymał:
- Pełną analizę techniczną wyposażenia przeprowadzoną w ciągu ustalonego terminu dwóch miesięcy.
- Z danych zebranych podczas kontroli, udało się określić, które elementy z dotychczasowego wyposażenia technicznego zostaną wykorzystane przy nowym planie działu. Pozwoliło to na relokacje części elementów z jednego sklepu do drugiego, w wyniku czego zostało zamówione mniej nowego wyposażenia, by zrealizować planowane zmiany w tej sekcji.
- Wszystkie dostarczone dane były przygotowane w sposób, który umożliwił łatwe wgranie danych do systemu klienta. Dzięki temu mógł porównywać wymagania z rzeczywistym i oczekiwanym układem wyposażenia.
- Ponieważ klient jest już istniejącym użytkownikiem SmartSpace, zaktualizowane rysunki CAD były bezpośrednio dostępne w jego bazie danych bez potrzeby edytowania.